Dlaczego potrzebne są inne mennice niż państwowa?

Niektóre osoby nie wiedzą dlaczego działają inne mennice niż mennica państwowa. Gdyby była jedna firma, to wszystko byłoby proste. Chcąc kupić złoto, po prostu szłoby się do mennicy państwowej i dokonywało zakupów. Nie trzeba w takiej sytuacji porównywać oferty mennicaskarbowa.pl/Diamenty-poradnik-inwestora-cabout-pol-24.html z propozycją innych mennic. Dla wielu osób to dużo zamieszania i konieczność podejmowania trudnych decyzji.

Jednak monopol nigdy nie jest dobry (dla klienta – firma mająca monopol jest w świetnej sytuacji). Dlatego mennica państwowa gdyby była jedyną mennicą mogłaby w zasadzie narzucać dowolną politykę cenową. Dzięki temu, że działają inne mennice istnieje konkurencja, a ona sprawia, że firmy walczą o klienta.

W przypadku złota i metali szlachetnych walka ceną nie jest zbytnio możliwa. Oczywiście firma może zaproponować niższe ceny niż np. mennica państwowa, jednak znacznie prościej jest zainwestować w nietypowe rozwiązania jak np. dobry sklep online, wsparcie online dla klientów, lub skup złota online.

To są rozwiązania, które dzisiaj są dostępne. Być może ich wszystkich nie posiada mennica państwowa, jednak posiadają je inne mennice i właśnie dlatego według mnie konkurencja jest dobra. Dzięki niej rynek szybciej się rozwija, nie ma stagnacji, bo firmy walczą o klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *