Czym są projekty domów na wąską działkę?

 

Cena za działkę może niektórych mocno przerazić, dlatego coraz więcej osób decyduje się na działki o mniej standardowych kształtach. Ciekawym rozwiązaniem są projekty domów na wąską działkę autorstwa firmy https://www.e-domy.pl często dodatkowo adaptowane do potrzeb konkretnej działki. Planowanie budynku dla takich działek to szczególnym przypadek nie tylko ze względu na ograniczoną powierzchnię budowy, ale także na przepisy dotyczące odległości budynku od granic działki.

 

W przypadku projektów domów na wąską działkę do 20 metrów istnieje jednak wiele trików pozwalających na powiększenie powierzchni budynku przy jednoczesnym zachowaniu wytycznych dotyczących współczesnego budownictwa. Czasami wystarczy zostawić jedną ścianę projektu domu na wąską działkę bez okien, żeby sprytnie ominąć przepisy. Większość ofert biur katalogowych dla węższych działek zawiera garaż wysunięty przed lico budynku, co pozwala zaoszczędzić cenne metry kwadratowe powierzchni użytkowej.

 

Choć z pozoru projekty domów na wąską działkę mogą wydawać się niekończącą listą problemów i przepisów, to w rzeczywistości wiele osób ceni sobie mieszkanie w takich domach. Niewątpliwą zaletą projektów domów na wąską działkę jest umieszczanie tarasu w dość dużej odległości od drogi, co pozwala na zachowanie prywatności w ogrodzie. Wiele projektów domów na wąską działkę przewiduje możliwość zabudowy szeregowej lub bliźniaczej, co często jest dobrym rozwiązaniem w przypadku zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *