Jak nie płacić ZUS w salonie kosmetycznym?

 

Jeżeli chcesz otworzyć gabinet kosmetyczny, to istotne jest jego wyposażenie. Niektóre produkty w www.venus-beauty.com.pl/ potrafią kosztować duże sumy. Dlatego też różne oszczędności są bardzo pożądane przez przedsiębiorców. Jednym ze sposobów jest ograniczenie kosztów, które są teoretycznie obowiązkowe dla wszystkich.

 

Jak ograniczyć koszty?

 

Jak już wspomniałem nie tylko wyposażenie gabinetu kosmetycznego jest kosztem. Dochodzi jeszcze wynajem (lub kupno) lokalu, oraz różnego rodzaju formalności jak np. ZUS. Żeby tego uniknąć możesz skorzystać z pomocy inkubatorów przedsiębiorczości.

 

Wtedy założysz tak zwany startup. Możesz normalnie prowadzić działalność. Kupować wyposażenie do gabinetu kosmetycznego, wystawiać faktury VAT, odliczać np. koszty zakupu wyposażenia do gabinetu kosmetycznego. A jednocześnie nie musisz między innymi płacić ZUS-u.

 

Koszty związane z uczestnictwem w takim programie są stałe. Płacisz co miesiąc abonament. Wysokość zależy od tego z jaką firmą zaczynasz współpracę, kwoty zaczynają się od 250zł. Oprócz tego, że możesz znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu, to dodatkowo otrzymujesz wsparcie np. w postaci porad prawnych i księgowych.

 

Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć między innymi na zakup lepszego wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Ponadto nie musisz przejmować się tym jak nazwiesz swoją firmę – nie musisz nigdzie wspominać o tym, że współpracujesz z inkubatorami. Dlatego jest to tak atrakcyjna forma, która pozwala na duże oszczędności. W skali roku można zaoszczędzić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Te pieniądze możesz przeznaczyć zarówno na nowe, lepsze wyposażenie gabinetu kosmetycznego, lub choćby na wycieczkę i urlop. Warto po prostu być świadomym alternatywnych metod działalności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *